* دخانیات دروازۀ ورود به جهنم اعتیاد و سایر ناهنجاریهای اجتماعی *
امروز : ۳۰ دی ۱۳۹۶

PAJE - 3

لوگو عصر

پول مصرف روزانه سیگار در کشور؛ معادل هزینه درمان ۲۰۰ کودک سرطانی!

اگر سیگاری نیستید، سیگاری ها را مطلع کنید و اگر سیگاری هستید فقط ۲۰۰۰ تومان به درمان کودکان سرطانی اختصاص دهید!

چند روزی است که خبر یک کمپین جدید در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود و بهانه آن بودجه روزانه مصرف سیگار در ایران است.

در ایران روزی ۳۲ میلیاردتومان سیگار دود می شود که سهم هر پاکت سیگاری در آن ۲۰۰۰ تومان تخمین زده می شود که این مبلغ معادل هزینه درمان ۲۰۰ کودک سرطانی محک است!

هدف این کمپین که برای اطلاعات بیشتر از آن می‌توانید اینجا را کلیک کنید، ساده است: “در شب یلدای امسال بودجه مصرف یک روز سیگار خود را به درمان کودکان سرطانی اختصاص دهید تا مبلغ کافی برای تامین هزینه درمان ۲۰۰ کودک سرطانی محک تامین شود”.

این کمپین که با عنوان ” یلدای امسال” در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود با حمایت هنرمندان و افراد سرشناس هم رو به رو شده و آنها هم از طرفدارانشان برای شرکت در این کمپین دعوت کرده اند.

این اقدام که با شعار “مسئولیت اجتماعی؛ مسئولیت همگانی” به راه افتاده و بازتاب هایی هم در میان خارجی ها داشته است تا جایی که برخی از آنها با انتشار ویدئوهایی از دیگران خواسته اند که با تخصیص فقط ۵۰ سنت (۲۰۰۰ تومان) در این پروژه اجتماعی مشارکت کنند.

مشارکت در این کمپین ساده است! اگر سیگاری نیستید، سیگاری ها را مطلع کنید و اگر سیگاری هستید فقط ۲۰۰۰ تومان به درمان کودکان سرطانی اختصاص دهید!

یک پاسخ به “پول مصرف روزانه سیگار در کشور؛ معادل هزینه درمان ۲۰۰ کودک سرطانی!”

دیدگاهتان را بنویسید

تغذیه سالم
سخن نخست

اندر خصوص خصوصی سازی صنایع دخانی...موضوع سرمقاله سیزدهمین شماره نشریه آینده سالم

ورود به سايت